Biuro Karier Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Biuro Karier Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Artykuły naszych studentów

Drodzy studenci i absolwenci, 


Biuro Karier Wydziału Zarządzania chciałoby pomóc Wam w rozwijaniu własnej kariery oraz wspomóc Was w wielkim wyznawaniu, jakie stanowi studiowanie. W związku z tym, nasi członkowie (dawni oraz obecni) opracowali artykuły, które na pewno się Wam przydadzą w najbliższych latach. Mamy nadzieję, że się Wam one spodobają:

 

CV i rozmowy kwalifikacyjne

1.      Jak napisać CV i uniknąć błędów, które popełnia większość ludzi? - Czy wiesz, że większość ludzi popełnia wciąż te same błędy w CV? To jest naprawdę zadziwiające! Często są one bardzo oczywiste i można je poprawić w szybki i łatwy sposób. O tym jakie to są błędy, jak ich uniknąć i jak napisać CV, które będzie zwracało na siebie uwagę możesz przeczytać w artykule ,,Jak napisać CV i uniknąć błędów, które popełnia większość ludzi?

2.      Tajemnice rozmowy kwalifikacyjnej. Jak zabłysnąć i dostać pracę? - Czy uwierzyłbyś mi, gdybym Ci powiedział, że istnieją metody, które sprawią, że na każdej rozmowie kwalifikacyjnej będziesz wyluzowany, pewny siebie i będziesz miał poczucie kontroli. Niemożliwe? Sprawdź i przekonaj się sam!

Studiowanie i sesja

1.      7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz studia - Idziesz po raz pierwszy na studia i nie wiesz co Cię czeka? Przeczytaj artykuł, w którym poznasz 7 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić zanim pójdziesz na studia. Ten artykuł to taki studencki must read i przyda się nie tylko pierwszakom. Zapraszam!

2.      Sposoby na sesję. 7 porad weterana na efektywne zaliczenie sesji - Sesja to dla studentów czas wojny. Czas miecza i topora. Czas pogardy. Studenci muszą zabunkrować się z podręcznikami, przygotować ostrą amunicję, przeprowadzić wywiad szpiegowski i ruszyć na wojnę o pozytywne oceny. Każdy egzamin to oddzielna bitwa, z której mogą oni wyjść zwycięsko lub polec. Ale jak wygrać każdą bitwę? Tego i jeszcze więcej dowiesz się z mojego artykułu pt. ,,Jak przetrwać sesję. 7 porad weterana na zaliczenie sesji jak najmniejszym kosztem i z jak najlepszym wynikiem”. Zapraszam!

3.      Jak szybko i sprawnie napisać pracę licencjacką i magisterską, którą obronisz na 5? - Zbliżają się terminy oddania prac licencjackich i magisterskich, a Twoja praca leży w powijakach? Przeczytaj artykuł, w którym poznasz sposoby na szybkie i sprawne napisanie dobrej pracy licencjackiej czy magisterskiej. Poznasz sztuczki, stosowane przez zawodowych pisarzy, które pomagają w efektywnej pracy.

4.      Jak przetrwać sesję na dwóch kierunkach? - Przed podejściem do mojej pierwszej podwójnej sesji byłem pewny, że spokojnie sobie z nią poradzę. W końcu niejeden uczelniany sztorm już przeżyłem. Ale tego się niespodziewanemu.

Rozwój osobisty

1.      Jak wyznaczać cele używając metody SMART? Metoda SMART to metoda, która pomoże Ci skonkretyzować Twoje cele, dzięki czemu zwiększysz skuteczność swoich działań. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna, a do tego niezwykle efektywna. Smart to akronim składający się z pięciu cech i z języka angielskiego to słowo oznacza bystry, sprytny. W poniższym artykule pokażę Ci na konkretnych przykładach jak zamienić swoje cele zgodnie z metodą SMART. Jeżeli chcesz wykorzystać ją w praktyce. 

2.      Jak wyznaczać cele używając metody SMARTER? - Metoda SMARTER to metoda, która pomoże Ci skonkretyzować Twoje cele, dzięki czemu zwiększysz skuteczność swoich działań. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna, a do tego niezwykle efektywna. SMARTER to akronim składający się z pięciu cech i z języka angielskiego to słowo oznacza bystrzejszy, sprytniejszy. W poniższym artykule pokażę Ci na konkretnych przykładach jak zamienić swoje cele zgodnie z metodą SMARTER.

3.      10 sposobów, dzięki którym podwoisz swoją produktywność - Czy doświadczyłeś kiedyś takiego stanu: jesteś zmotywowany, pełen energii i czujesz, że możesz podbić cały świat. Dzisiaj rozgromisz wszystkie zadania, z którymi męczyłeś się od miesięcy. Ale… Dopada Cię codzienność i Twoja energia pryska jak bańka mydlana. Wcześniejsza wiara w to, że możesz wszystko, znika bezpowrotnie i tracisz nadzieję, że cokolwiek Ci się uda. A co by było, jeżeli mógłbyś to zmienić?

4.      Jak nie stracić genialnych pomysłów? - Ile razy miałeś taką sytuację, że poszedłeś po coś do drugiego pokoju, ale zanim tam dotarłeś to zdążyłeś zapomnieć, po co przyszedłeś?  Ile razy zdarzyło Ci się wymyślić rozwiązanie problemu, który Cię akurat trapił, ale gdy wróciłeś do domu już jego nie pamiętałeś? Ile razy wpadł Ci do głowy jakiś wspaniały pomysł, ale w natłoku codziennych zdarzeń kompletnie wyleciał Ci z głowy? Mi przydarzało się to regularnie, aż w pewnym momencie zapomniałem o pewnym niesamowitym pomyśle. Wkurzyłem się tak bardzo, że postanowiłem się rozprawić z tym problemem raz na zawsze. Pomyślałem sobie: Nigdy więcej straconych pomysłów!

 

 

Twoja Kariera

Ostatnio dodane oferty pracy
Stażysta w Dziale windykacji VOLVO Financial Services
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3769/2018 / 2018-06-08
Asystent Działu Sprzedaży Samochodów Używanych
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3768/2018 / 2018-06-08
Junior Insight Analyst
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3323/3761/2018 / 2018-06-06
Specjalista/ka ds. Administracji
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3760/2018 / 2018-06-01
Praktykant/ka w Sekretariacie Zarządu
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3759/2018 / 2018-06-01

Aktualności / Wydarzenia

Chcesz zaprojektować sobie przyjazne miejsce pracy? A może potrzebujesz doświadczonego mentora, dzięki swojej wiedzy i relacjom, pomoże Ci zrealizować Twój pomysł?


data dodania: 2018-01-10

data dodania: 2017-12-22

Jak rozwijać się zawodowo i osiągnąć sukces? Jak godzić pracę z życiem rodzinnym? Jak odnaleźć swoje miejsce i pozostać sobą?

To pytania, które zadaje każdy na początku kariery zawodowej. PROJEKT BUSOLA ma na celu pomóc wyznaczyć kobietom kierunek i zwrócić uwagę na różne aspekty ich życia zawodowego i prywatnego.


data dodania: 2017-11-06

Zastanawiasz się, jak otworzyć drzwi do kariery w międzynarodowej firmie?
Zrób pierwszy krok!


data dodania: 2017-10-18

data dodania: 2017-10-18


Biuro Karier UW
Marzenia w cele