Biuro Karier Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Biuro Karier Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Przydatne informacje o praktykach studenckich

Praktyka bądź staż w dobrej firmie to furtka do kariery i szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Warto pomyśleć o tym już na samym początku przygody ze studiowaniem.

Przed odbyciem obowiązkowej praktyki przewidzianej dla studentów studiów pierwszego stopnia koniecznie zapoznaj się z wytycznymi i dokumentami dotyczącymi praktyk znajdującymi się na stronie internetowej Wydziału Zarządzania.


NIEOBOWIĄZKOWE PRAKTYKI STUDENCKIE

W przypadku nieobowiązkowych praktyk studenckich Twój pracodawca może również chcieć zawrzeć z Twoją uczelnią  „POROZUMIENIE W SPRAWIE PRAKTYK STUDENCKICH". Wówczas czeka Cię dopełnienie kilku formalności. Pomoże Ci w tym właśnie Biuro Karier!

Zazwyczaj procedura rozpoczyna się od  uzyskania przez studenta skierowania z uczelni. W przypadku Wydziału Zarządzania UW – skierowanie wydaje Biuro Karier. Jeśli firma zwróci się do Biura Karier o skierowanie studenta na praktykę wówczas wszystko podane Ci jest jak „na tacy”.
Jednak powszechnie uważa się, że studenci starający się o praktyki samodzielnie są bardziej przedsiębiorczy i bardziej zmotywowani do zdobywania doświadczenia i takich właśnie osób poszukują pracodawcy.


Jak wówczas zdobyć skierowanie?

Po pierwsze poinformuj Nas, że firma chce Cię przyjąć na praktykę. Będziemy potrzebowali od Ciebie przede wszystkim nazwy firmy oraz namiaru na osobę odpowiedzialną za Twoje zatrudnienie.

Przygotujemy dwustronne porozumienie, zawarte między tą firmą, a Uniwersytetem Warszawskim. Następnie firma w oparciu o to porozumienie wystosuje do Biura Karier „Wniosek o skierowanie studenta na praktykę”, a na podstawie tego wniosku my przygotujemy  „Skierowanie na praktykę studencką”.

Ubiegając się o skierowanie pamiętaj, że musisz udokumentować w Biurze Karier następujące fakty:
- posiadanie statusu studenta Wydziału Zarządzania (podstemplowana legitymacja)
- posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (ksero dokumentu).

Wzory dokumentów:
Porozumienie

Wniosek o skierowanie na praktykę
Skierowanie na praktykę
Odpowiedź na skierowanie

 

 

 

 

Twoja Kariera

Ostatnio dodane oferty pracy
HR Intern with French
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
2115/3627/2017 / 2017-11-14
HR Intern with French
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
2115/3626/2017 / 2017-11-14
Młodszy Specjalista ds. Planowania
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3625/2017 / 2017-10-10
Praktykant/ka
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3779/3624/2017 / 2017-10-06
Praktykant/ka
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3779/3623/2017 / 2017-10-06

Aktualności / Wydarzenia

Jak rozwijać się zawodowo i osiągnąć sukces? Jak godzić pracę z życiem rodzinnym? Jak odnaleźć swoje miejsce i pozostać sobą?

To pytania, które zadaje każdy na początku kariery zawodowej. PROJEKT BUSOLA ma na celu pomóc wyznaczyć kobietom kierunek i zwrócić uwagę na różne aspekty ich życia zawodowego i prywatnego.


data dodania: 2017-11-06

Zastanawiasz się, jak otworzyć drzwi do kariery w międzynarodowej firmie?
Zrób pierwszy krok!


data dodania: 2017-10-18

data dodania: 2017-10-18

data dodania: 2017-10-18

Want to take on a stimulating challenge and create Better Places?

Unibail-Rodamco, the n°1 European listed commercial property company, is glad to announce the 4th edition of URmall International Business Game. The URmall Business Game gives you the unique possibility to show your skillset by working on a challenging project to transform Shopping Centres into Better Places.


data dodania: 2017-10-18


Biuro Karier UW
Marzenia w cele