Biuro Karier Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Biuro Karier Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Przydatne informacje o praktykach studenckich

Praktyka bądź staż w dobrej firmie to furtka do kariery i szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Warto pomyśleć o tym już na samym początku przygody ze studiowaniem.

Przed odbyciem obowiązkowej praktyki przewidzianej dla studentów studiów pierwszego stopnia koniecznie zapoznaj się z wytycznymi i dokumentami dotyczącymi praktyk znajdującymi się na stronie internetowej Wydziału Zarządzania.


NIEOBOWIĄZKOWE PRAKTYKI STUDENCKIE

W przypadku nieobowiązkowych praktyk studenckich Twój pracodawca może również chcieć zawrzeć z Twoją uczelnią  „POROZUMIENIE W SPRAWIE PRAKTYK STUDENCKICH". Wówczas czeka Cię dopełnienie kilku formalności. Pomoże Ci w tym właśnie Biuro Karier!

Zazwyczaj procedura rozpoczyna się od  uzyskania przez studenta skierowania z uczelni. W przypadku Wydziału Zarządzania UW – skierowanie wydaje Biuro Karier. Jeśli firma zwróci się do Biura Karier o skierowanie studenta na praktykę wówczas wszystko podane Ci jest jak „na tacy”.
Jednak powszechnie uważa się, że studenci starający się o praktyki samodzielnie są bardziej przedsiębiorczy i bardziej zmotywowani do zdobywania doświadczenia i takich właśnie osób poszukują pracodawcy.


Jak wówczas zdobyć skierowanie?

Po pierwsze poinformuj Nas, że firma chce Cię przyjąć na praktykę. Będziemy potrzebowali od Ciebie przede wszystkim nazwy firmy oraz namiaru na osobę odpowiedzialną za Twoje zatrudnienie.

Przygotujemy dwustronne porozumienie, zawarte między tą firmą, a Uniwersytetem Warszawskim. Następnie firma w oparciu o to porozumienie wystosuje do Biura Karier „Wniosek o skierowanie studenta na praktykę”, a na podstawie tego wniosku my przygotujemy  „Skierowanie na praktykę studencką”.

Ubiegając się o skierowanie pamiętaj, że musisz udokumentować w Biurze Karier następujące fakty:
- posiadanie statusu studenta Wydziału Zarządzania (podstemplowana legitymacja)
- posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (ksero dokumentu).

Wzory dokumentów:
Porozumienie

Wniosek o skierowanie na praktykę
Skierowanie na praktykę
Odpowiedź na skierowanie

 

 

 

 

Twoja Kariera

Ostatnio dodane oferty pracy
Marketing & PR Assistant
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
4430/3683/2018 / 2018-01-29
Analityk ds.Analiz Biżnesowych
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
4434/3673/2018 / 2018-01-29
Junior Marketing Specialist
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
4427/3666/2018 / 2018-01-23
Praktyki Letnie – Bankowość i Finanse w Warszawie 2018
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3475/3665/2018 / 2018-01-23
Praktyki Letnie – IT i Analiza Danych w Warszawie 2018
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3475/3664/2018 / 2018-01-23

Aktualności / Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Graduate Programme Day. To już dwunasta edycja Targów Przyszłych Menedżerów organizowanych na terenie Szkoły Głównej Handlowej przez CEMS Club Warszawa, organizację powstałą przy globalnym programie wymiany menedżerskiej CEMS MIM.


data dodania: 2018-01-17

Chcesz zaprojektować sobie przyjazne miejsce pracy? A może potrzebujesz doświadczonego mentora, dzięki swojej wiedzy i relacjom, pomoże Ci zrealizować Twój pomysł?


data dodania: 2018-01-10

data dodania: 2017-12-22

Jak rozwijać się zawodowo i osiągnąć sukces? Jak godzić pracę z życiem rodzinnym? Jak odnaleźć swoje miejsce i pozostać sobą?

To pytania, które zadaje każdy na początku kariery zawodowej. PROJEKT BUSOLA ma na celu pomóc wyznaczyć kobietom kierunek i zwrócić uwagę na różne aspekty ich życia zawodowego i prywatnego.


data dodania: 2017-11-06

Zastanawiasz się, jak otworzyć drzwi do kariery w międzynarodowej firmie?
Zrób pierwszy krok!


data dodania: 2017-10-18


Biuro Karier UW
Marzenia w cele