Biuro Karier Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Biuro Karier Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Przydatne informacje o praktykach studenckich

Praktyka bądź staż w dobrej firmie to furtka do kariery i szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Warto pomyśleć o tym już na samym początku przygody ze studiowaniem.

Przed odbyciem obowiązkowej praktyki przewidzianej dla studentów studiów pierwszego stopnia koniecznie zapoznaj się z wytycznymi i dokumentami dotyczącymi praktyk znajdującymi się na stronie internetowej Wydziału Zarządzania.


NIEOBOWIĄZKOWE PRAKTYKI STUDENCKIE

W przypadku nieobowiązkowych praktyk studenckich Twój pracodawca może również chcieć zawrzeć z Twoją uczelnią  „POROZUMIENIE W SPRAWIE PRAKTYK STUDENCKICH". Wówczas czeka Cię dopełnienie kilku formalności. Pomoże Ci w tym właśnie Biuro Karier!

Zazwyczaj procedura rozpoczyna się od  uzyskania przez studenta skierowania z uczelni. W przypadku Wydziału Zarządzania UW – skierowanie wydaje Biuro Karier. Jeśli firma zwróci się do Biura Karier o skierowanie studenta na praktykę wówczas wszystko podane Ci jest jak „na tacy”.
Jednak powszechnie uważa się, że studenci starający się o praktyki samodzielnie są bardziej przedsiębiorczy i bardziej zmotywowani do zdobywania doświadczenia i takich właśnie osób poszukują pracodawcy.


Jak wówczas zdobyć skierowanie?

Po pierwsze poinformuj Nas, że firma chce Cię przyjąć na praktykę. Będziemy potrzebowali od Ciebie przede wszystkim nazwy firmy oraz namiaru na osobę odpowiedzialną za Twoje zatrudnienie.

Przygotujemy dwustronne porozumienie, zawarte między tą firmą, a Uniwersytetem Warszawskim. Następnie firma w oparciu o to porozumienie wystosuje do Biura Karier „Wniosek o skierowanie studenta na praktykę”, a na podstawie tego wniosku my przygotujemy  „Skierowanie na praktykę studencką”.

Ubiegając się o skierowanie pamiętaj, że musisz udokumentować w Biurze Karier następujące fakty:
- posiadanie statusu studenta Wydziału Zarządzania (podstemplowana legitymacja)
- posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (ksero dokumentu).

Wzory dokumentów:
Porozumienie

Wniosek o skierowanie na praktykę
Skierowanie na praktykę
Odpowiedź na skierowanie

 

 

 

 

Twoja Kariera

Ostatnio dodane oferty pracy
PROJECT MANAGER
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3615/2017 / 2017-09-02
Stażysta/ka
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
0/3614/2017 / 2017-08-31
VIE - Analyst, Asset Management Logistis
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
4250/3612/2017 / 2017-08-31
Asystent/ka Kierownika Projektów (PMO)
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3758/3609/2017 / 2017-08-30
Finance Intern
Zaloguj się aby zobaczyć nazwę firmy
3958/3604/2017 / 2017-08-29

Aktualności / Wydarzenia

Idziesz po raz pierwszy na studia i nie wiesz co Cię czeka?
 

data dodania: 2017-09-10

data dodania: 2017-08-29

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki prowadzi nabór na stanowisko: Menadżera Projektu


data dodania: 2017-07-14

MatchBeta to innowacyjny program wykorzystujący sztuczną inteligencję w doradztwie kariery. Uczy się od doświadczonych pracowników, by pomóc osobom wchodzącym na rynek pracy określić indywidualne predyspozycje zawodowe i znaleźć pasujące do nich oferty staży i pierwszej pracy.


data dodania: 2017-07-11

Czy wiedzą Państwo, że 43% osób młodych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy nie może znaleźć pracy z powodu braku doświadczenia zawodowego? A niepełnosprawność jest  powodem niepodejmowania pracy dla blisko 25% osób biernych zawodowo? Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 50-64 l. w Polsce jest jednym z najniższych w całej UE?

Stowarzyszenie WIOSNA wychodzi naprzeciw tym problemom i już po raz drugi poszukuje innowatorów społecznych, którzy nie boją się podjąć wyzwania i chcą zmierzyć się z problemami funkcjonującymi na rynku pracy. W WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI wystarczy nowatorski pomysł i impuls do działania, bo o wsparcie doradcze i eksperckie oraz grant na realizację swojego innowacyjnego pomysłu zadba WIOSNA!


data dodania: 2017-07-10


Biuro Karier UW
Marzenia w cele