Wakacyjne Staże Studenckie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego już po raz 11. organizuje projekt Wakacyjnych Staży Studenckich. Proponowany przez BBN od 2008 r. program umożliwia młodzieży zdobycie bezcennego doświadczenia oraz sprawdzenia się w instytucji, wykonującej zadania bezpośrednio dla Prezydenta RP.

W ciągu minionych lat program stawał się prestiżową formą nabywania kompetencji na najwyższym szczeblu administracji państwowej, a także dawał szansę młodym ludziom na rozpoczęcie kariery zawodowej. Z przeszło setki dotychczasowych stażystów, pięcioro pracuje w BBN, a wielu nadal utrzymuje kontakty z ekspertami Biura.

Staż poprzedzony jest rekrutacją. Na egzamin, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów zaproszonych zostanie kilkudziesięciu wybranych w procesie kwalifikacyjnym. Warunkiem koniecznym jest studiowanie przynajmniej na trzecim roku oraz posiadanie średniej ocen uzyskanych w czasie studiów na poziomie powyżej 4,0. Egzamin będzie się składał z pisemnego testu wiedzy i rozmowy kwalifikacyjnej.

Laureaci XI edycji WSS przez miesiąc będą mieli możliwość pracy z analitykami BBN w wybranych przez siebie komórkach: Departamencie Analiz Strategicznych, Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, Departamencie Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego oraz w Archiwum. Studentom mieszkającym poza Warszawą, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pokryje koszty zakwaterowania w Domu Studenta Uniwersytetu Warszawskiego.

Formularz aplikacyjny oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.bbn.gov.pl/staze. Termin przesyłania aplikacji upływa 6 maja 2018 r.
Dodano: 2018-04-18 Autor: Dmimitry Polikovskiy