Zadaniem MatchBeta.pl jest wsparcie młodych ludzi w identyfikacji własnego potencjału zawodowego, dopasowanie obszarów zawodowych do indywidualnych predyspozycji, a także pomoc w znalezieniu dopasowanych ofert praktyk/staży i stanowisk z poziomu "entry level".

JAK TO DZIAŁA I GDZIE ZASZYTA JEST SZTUCZNA INTELIGENCJA?
W pierwszym etapie wraz z Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS stworzyliśmy wielopoziomowy test predyspozycji zawodowych. Kolejnym krokiem było wypełnienie tego testu przez jak największą liczbę polskich profesjonalistów ze wszystkich obszarów zawodowych i branż. Następnie, algorytm napisany przez zespół Data Analytics PwC dokonał analizy zebranych danych i w ten sposób wyodrębnił cechy, które najczęściej współwystępowały u zadowolonych przedstawicieli konkretnych grup zawodowych. Istotne jest słowo 'zadowolonych', ponieważ HAPPINESS INDEX jest punktem wyjścia dla naszej sztucznej inteligencji. Zależy nam bowiem na wsparciu młodych ludzi w znalezieniu ścieżki zawodowej dopasowanej do ich indywidualnych predyspozycji. Z odpowiedzi udzielonych przez profesjonalistów utworzona została matryca informacji zwrotnej, na którą są nakładane odpowiedzi studenta wykonującego test, wskazująca które grupy zawodowe odpowiadały podobnie jak on i w których prawdopodobnie najlepiej się odnajdzie.

Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy wirtualnego Doradcę Kariery, który w informacji zwrotnej rekomenduje studentowi/absolwentowi obszar zawodowy najbardziej dopasowany do jego indywidualnego potencjału oraz wyszczególnia jego mocne strony oraz obszary, nad którymi warto popracować.

Dodano: 2017-07-11 Autor: Anita Kozyra