Bezpłatne warsztaty "Realia Kariery"- Warszawa 20-21 sierpnia 2016

Program składa się z czterech modułów realizowanych w formie grupowych warsztatów

I. Twoje potrzeby i Twój potencjał?

Sukces osiągasz wtedy, gdy znasz swoje możliwości i wiesz jak z nich korzystać w różnych warunkach, a Twój cel jest klarowny i realistyczny.

Warsztat pomoże Ci zwerbalizować swoje potrzeby oraz uszeregować Twoje atuty w taki sposób, aby pokazanie Twojej unikalności na rynku pracy stało się naturalne i łatwe. Zidentyfikujesz swoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia na rynku pracy. Dowiesz się w jaki sposób stworzyć skuteczną dla siebie strategię szukania pracy.

Moduł składa się z:

Analizy SWOT kariery – warsztatu, który podpowie Ci jak pracodawcy mogą postrzegać Twoją unikalną wartość i na którym otrzymasz wskazówki  na co zwrócić uwagę planując karierę oraz w jaki sposób wykorzystać Analizę SWOT w dalszym rozwoju zawodowym. Przedstawimy także narzędzie, które pomaga odkryć mocne strony, potrzeby, zachowania w stresie oraz zainteresowania zawodowe.

Symulacji Assessment Center – weźmiesz udział w ćwiczeniach grupowych często wykorzystywanych podczas tej techniki selekcyjnej. Poznasz tę technikę selekcyjną od kuchni oraz otrzymasz wskazówki jak przygotować się do tego etapu selekcji.

II. Praca – szukać? Czy znaleźć?

Czy wiesz jak skutecznie dotrzeć do pracodawców?

Jakie metody działają naprawdę, a co jest tzw. „miejską legendą”?

Co powinnaś/powinieneś robić, a czego unikać, by znaleźć pracę marzeń?

Podczas warsztatu dowiesz się jakie metody szukania pracy są skuteczne w Polsce, a jakie na rynkach międzynarodowych. Dowiesz się jakich ukrytych informacji szukają rekruterzy w cv i listach motywacyjnychoraz na co zwrócić uwagę na rozmowie selekcyjnej. Poznasz rekrutację „od kuchni”: lepiej zrozumiesz zasady poszukiwania pracowników oraz dylematy pracodawców związane z podejmowaniem współpracy z nowym pracownikiem.

III. Marka osobista – jak budować swoją wartość i zawodowy wizerunek

Co zdecyduje o wyborze właśnie Ciebie przez pracodawcę?

Wielu pracowników ma podobne predyspozycje i umiejętności. Na tym warsztacie dowiesz się co w kontekście kariery zawodowej oznacza spójny, pozytywny wizerunek, jak o niego dbać i dlaczego warto w niego inwestować. Dowiesz się jak wykorzystać narzędzie jakim są portale społecznościowe w poszukiwaniu pracy i budowaniu kariery.

Czy zdjęcie w cv jest konieczne? Na co zwrócić uwagę umieszczając fotografię w cv i na portalach społecznościowych?

Czasy się zmieniają, jesteśmy coraz bardziej wizualni. Podczas warsztatu dowiesz się jakie standardy obowiązują obecnie  nie tylko w kwestii zdjęć, ale również wyglądu na rozmowie kwalifikacyjnej. Powiemy o najczęstszych błędach i o dobrych praktykach.

IV. Jak Sun Tzu pomoże ci negocjować z pracodawcą

NEGOCJACJE = PRZYGOTOWANIA

• Poznasz 3 warunki negocjacji i dowiesz się, na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmów o warunkach pracy i wynagrodzeniu.
  • Dowiesz się jak „negocjują” organizacje.
  • Poznasz pojęcia i techniki, dzięki którym sprawniej przygotujesz się do negocjacji i podejmiesz lepsze decyzje.

Termin V edycji Programu 20-21 sierpnia 2016

Program obejmuje dwudniowe warsztaty grupowe.

Terminy: 20.08.2016 (sobota), 21.08.2016 (niedziela) w godz. 9.00 – 16.00.

Warsztaty prowadzimy nieodpłatnie w ramach działań statutowych naszej Fundacji.

Zapisy poprzez formularz w zakładce Kontakt lub mailem do Filipa Rosteckiego filip@realiakariery.pl.

Aby wziąć udział w warsztatach konieczne jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca.

Pierwszeństwo mają osoby niepracujące, będące w trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym studenci, absolwenci oraz osoby 45+, a także osoby zagrożone zwolnieniem z pracy.

Dodano: 2016-07-29 Autor: Iwona Niedziółka