„Legalny pobyt. Prawa i obowiązki cudzoziemców w Polsce”

Kiedy? 29 lutego 2016 r. o godz. 16:45-18:45

Gdzie? Collegium Civitas, sala 1225, 12 piętro Pałacu Kultury i Nauki

Podczas spotkania omówione zostaną między innymi zagadnienia:

·         Kto może otrzymać stypendium z budżetu państwa?

·         Zasady podróżowania po terytorium państw Schengen na podstawie polskich dokumentów pobytowych

·         Dostęp do opieki zdrowotnej. Kto jest uprawniony do korzystania ze państwowej opieki medycznej?

·         Istotne cechy umów najczęściej zawieranych z cudzoziemcami

·         Możliwość podjęcia pracy przez obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Status studenta a podjęcie pracy zarobkowej

·         Rola i oferta NGO w zakresie wspierania migrantów przebywających na terytorium RP.

UWAGA: Projekt skierowany jest do studentów obcojęzycznych Collegium Civitas z przynajmniej podstawową znajomością języka polskiego.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: kariera@civitas.edu.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Centrum Karier: https://ck.civitas.edu.pl/BK10/

Projekt pt. POLSKI. TO ROZUMIEM! Nauka języka polskiego i społeczno-kulturowa integracja studiujących imigrantów realizowany w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Prowadząca: Mariya Shkodzinska, Fundacja Rozwoju Oprócz Granic

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Od 2011 roku współpracuje z Fundacją Rozwoju Oprócz Granic jako konsultant ds. postępowań administracyjnych dotyczących cudzoziemców, szkoleniowiec oraz koordynator inkubatora przedsiębiorczości dla obcokrajowców. Posiada zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego.

DOŁĄCZ DO EVENTU NA FACEBOOKU!

Dodano: 2016-02-23 Autor: Aleksandra Kustra